Dobry-adres-w-Lomiankach

Dobry adres w Łomiankach – w jakiej lokalizacji kupić mieszkanie?

0 Shares
0
0
0
reklama

Podczas wyboru nowego mieszkania należy zwrócić uwagę nie tylko na jego metraż i wyposażenie, ale również na lokalizację. To w końcu od niej w dużej mierze zależy komfort codziennego życia. Warto więc zadbać o to, aby była maksymalnie korzystna.

Między innymi z tego powodu tak wiele osób decyduje się na mieszkania na sprzedaż w Łomiankach. Mowa tu zarówno o mieszkańcach Warszawy, jak i ludziach, którym zależy z jednej strony na ciszy i spokoju, a z drugiej na bezproblemowym dojeździe do stolicy. Trzeba jednak zastanowić się, jakie konkretnie adresy w Łomiankach wydają się atrakcyjne. Zdecydowanie ułatwi to poszukiwania ciekawych nieruchomości.

Czym wyróżnia się dobra lokalizacja mieszkania?

 

Zanim jednak do tego dojdzie, warto sprawdzić, co decyduje o tym, że dane miejsce jest uznawane za atrakcyjne. Wpływ na to ma, rzecz jasna, wiele czynników, które przez każdego mogą być oceniane nieco inaczej. Z tego powodu najlepiej będzie przedstawić je wszystkie.

  • Dostęp do kluczowych obiektów – dla rodziny z dziećmi będą to szkoły, przedszkola i żłobki, dla osób lubiących jadać poza domem restauracje, bary i kawiarnie. Do tego dodać należy również placówki medyczne, muzea, kina, sklepy, a także obiekty sportowe, takie jak boiska, siłownie i sale gimnastyczne. Jeśli więc oceniasz lokalizację interesującego Cię mieszkania, sprawdź, jak szybko dostaniesz się do ważnych dla Ciebie miejsc.

 

  • Zielona okolica – wiele osób wyjeżdża z Warszawy do Łomianek w poszukiwaniu spokoju. W mieście znajduje się wiele miejsc z dala od intensywnego ruchu ulicznego i wszędzie obecnego betonu. Bardzo atrakcyjne okazują się więc lokalizacje blisko jezior, lasów, ścieżek turystycznych i parków.

 

  • Komunikacja – nawet najlepsze mieszkanie traci jednak swój blask, jeśli znajduje się w miejscu, do którego nie można łatwo dojechać. Nie tylko samochodem, ale też transportem publicznym. Żeby uniknąć tego typu problemów, warto najpierw sprawdzić, czy w okolicy znajdują się przystanki autobusowe i jakie linie dojeżdżają w wyznaczone miejsce. Mieszkania w Łomiankach są cenione również dlatego, że pozwalają na szybki dojazd do Warszawy.

 

  • Atrakcje turystyczne – choć może nie są one najważniejsze, w wielu przypadkach zwiększają one wartość mieszkania. Jeśli bowiem można do nich łatwo dojść lub dojechać, życie w takiej okolicy okaże się jeszcze wygodniejsze.

 

Do tego wszystkiego dodać trzeba usytuowanie samego osiedla (lub pojedynczego bloku), a także położenie mieszkania. Kwestie te również mogą mieć wpływ na ostateczny wybór. Podobnie jak wiele innych – każdy ma bowiem inne priorytety i potrzeby. Sztuka polega więc na tym, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie ocenić konkretny adres pod kątem własnych wymagań.

Najlepsza lokalizacja mieszkania w Łomiankach

 

Skoro wiadomo już, na jakiej podstawie oceniać położenie nieruchomości, możemy przejść do wskazania szczególnie interesujących adresów w samych Łomiankach.

Jeśli komuś zależy na zielonej okolicy i łatwym dostępie do miejsc odpoczynku, warto zwrócić uwagę na okolice ulicy Wiślanej i Fabrycznej. Mieszkania tam zlokalizowane pozwalają na szybkie dotarcie spacerem do parku miejskiego, jeziora Fabrycznego, a także placu zabaw z kolorowym piaskiem. Nieco dalej znajduje się boisko piłkarskie i duże centrum handlowe. Zaledwie półtora kilometra od tej lokalizacji położona jest Puszcza Kampinoska. Do tego dochodzą liczne obiekty sportowe (np. korty tenisowe i siłownie), sklepy, restauracje i budynki edukacyjne.

Równie ciekawie prezentuje się okolica złączenia Alei Chopina z ulicą Armii Poznań. Głównie ze względu na łatwy dostęp do basenu, stadionu, targowiska miejskiego, a także stadniny koni i jeziora Kełpińskiego. Na nudę na pewno nie mogą narzekać tam również dzieci, ponieważ w łatwy sposób są w stanie dotrzeć do okolicznych placów zabaw.

Jak widać, mieszkania na sprzedaż w Łomiankach są niezwykle interesujące. Nie tylko ze względu na świetne wyposażenie i atrakcyjne metraże, ale też z powodu lokalizacji.

źródło: Slawbud.pl

reklama
0 Shares
You May Also Like
reklama