przebiega-proces-laminowania-szkla-folia

Jak przebiega proces laminowania szkła folią Eva?

0 Shares
0
0
0
reklama

Popularny i powszechnie stosowany proces laminowania szkła folią Eva jest przeprowadzany przy użyciu specjalistycznego pieca. Działanie odbywa się z zastosowaniem wysokiej temperatury. Proces laminowania szkła folią Eva podwyższa bezpieczeństwo tafli szkła, która w przypadku rozbicia nie rozsypuje się na ostre kawałki mogące spowodować uszkodzenie ciała bądź niebezpieczne dla zdrowia i życia rany osób znajdujących się nieopodal konstrukcji szklanych.

Bezpieczne konstrukcje szklane ze szkła laminowanego folią Eva

W budynkach użyteczności publicznej, biurach, a także w przestrzeni mieszkalnej wykorzystuje się konstrukcje szklane. To rozwiązanie, które wpływa na estetykę pomieszczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów budowlanych szkło wyróżnia się dobrą przeziernością. Umożliwia doświetlenie miejsc zacienionych, a także optyczne powiększenie przestrzeni.

Konstrukcje szklane montowane w przestrzeni biurowej, komercyjnej czy mieszkalnej wymagają zastosowania odpowiednio dobranych materiałów. Muszą być bezpieczne, szczególnie w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszego bądź przebywają małe dzieci czy zwierzęta domowe. Z uwagi na to konstrukcje szklane wykonuje się z wykorzystaniem materiałów poddanych procesowi laminowania. Jest to działanie wykonywane w specjalistycznym piecu, gdzie powstaje wysoka temperatura wytwarzana przez specjalną poduszkę. Stworzona w ten sposób próżnia zapewnia trwałe przyleganie tafli szklanej do spajającej ją folii. Dzięki temu proces laminowania szkła jest pozbawiony ryzyka powstania pęcherzyków powietrza w laminacie.

Jakie zalety ma szkło poddane procesowi laminowania?

Produkcja laminowanego szkła gwarantuje podwyższenie bezpieczeństwa jego używania, ponieważ w przypadku rozbicia szkło się nie rozsypuje. Folia Eva stosowana do procesu laminowania szkła, w odróżnieniu od tradycyjnej folii PVB, nie ma właściwości higroskopijnych. Oznacza to, że na krawędziach szkła nie występuje zjawisko delaminacji. Szkło poddane procesowi laminowania jest kompozytem składającym się z co najmniej dwóch tafli szkła i przekładki wykonanej z materiału mającego duże właściwości adhezyjne. Powstający w ten sposób kompozyt szklany ma zwiększoną wytrzymałość mechaniczną na różnego typu uszkodzenia powstałe podczas eksploatacji.

Laminowanie szkła folią Eva umożliwia powstanie kompozytu chętnie wybieranego przez designerów, projektantów i architektów z różnych dziedzin przemysłu. Szkło laminowane folią Eva ma zastosowanie do wykańczania wnętrz budynków komercyjnych, handlowych, mieszkalnych, biurowych, a także użyteczności publicznej. Estetycznie się prezentuje, a przy okazji ma duże walory użytkowe. To rozwiązanie dedykowane klientom oczekującym zastosowania najnowocześniejszych materiałów budowlanych o podwyższonej klasie bezpieczeństwa. Szkło laminowane folią Eva jest łatwe do montażu i niekłopotliwe w utrzymaniu w czystości.

Użycie szkła laminowanego do tworzenia zewnętrznych i wewnętrznych konstrukcji szklanych

Szkło laminowane folią Eva ma zastosowanie do produkcji takich konstrukcji szklanych, jak:

  • stopnie,
  • pomosty,
  • balustrady całoszklane zewnętrzne i wewnętrzne,
  • przeszklenia w podłodze,
  • fasady z oszkleniem strukturalnym,
  • fasady dwupowłokowe, gdzie wymagane jest zastosowanie materiałów szklanych o najwyższym poziomie estetyki.

Szkło laminowane folią Eva stosuje się w miejscach, gdzie pojawiają się warunki zewnętrzne w postaci wilgoci, gwałtownych zmian temperatury powietrza czy intensywnego promieniowania słonecznego. To materiał, którego można użyć do produkcji daszków szklanych czy ścianek prysznicowych. Użycie szkła laminowanego zwiększa izolacyjność dźwiękową. To zamiennik szkła monolitycznego tej samej grubości.

Szkło laminowane folią Eva ogranicza również przenikanie promieniowania UV, co sprawdza się w budynkach, gdzie występuje intensywne nasłonecznienie powodujące gwałtowny wzrost temperatury, co wpływa na dyskomfort przebywających tam osób czy zwierząt domowych. Warto wspomnieć, że szkło laminowane folią Eva może mieć nadruk pomiędzy warstwami folii. Warto umieścić tam także różnego typu tworzywa sztuczne, takie jak siatki bądź materiały. Zostają one zalaminowane na stałe, co gwarantuje zachowanie ich pierwotnego kształtu i estetycznego wyglądu.

Proces laminowania szkła folią Eva wpływa na walory wizualne oraz odporność mechaniczną na uszkodzenia w postaci rozbicia czy pękania. Działanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z konstrukcji szklanych, zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. 

reklama
0 Shares
You May Also Like
reklama