meble-kuchenne-z-materialow-drewnopodobnych

Meble kuchenne z materiałów drewnopodobnych czy drewniane?

0 Shares
0
0
0
reklama

Oto jest pytanie! Wiele osób stojących przed wyborem nowych mebli do kuchni zastanawia się, które będą odpowiednim rozwiązaniem. Rynek oferuje meble kuchenne z materiałów drewnopodobnych, imitujące różne rodzaje drewna oraz tradycyjne drewniane szafki, których atutem jest naturalność. Jakie wybrać? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule!

Meble do kuchni z materiałów drewnopodobnych

Na początku warto wyjaśnić, co to znaczy, że meble do kuchni wykonane są z materiałów drewnopochodnych. Tworzywo, z którego produkuje korpusy szafek kuchennych, to najczęściej nic innego jak płyta laminowana, a więc silnie utwardzona płyta wiórowa. Fronty kuchenne zwykle wykonuje się z płyty MDF. Materiał ten pozyskuje się z recyklingowanego drewna, odpadów stolarskich lub już zużytego drewnianego wyposażenia. 

 

Większość mebli do kuchni drewnopodobnych dostępnych w popularnych sklepach meblowych (i nie tylko) to właśnie szafki z płyty laminowanej. Meble kuchenne z płyty laminowanej cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na:

  • łatwość w obróbce umożliwiającą formowanie różnych kształtów i form
  • możliwość pokrycia ich okleinami o zróżnicowanym kolorze, princie, fakturze
  • opcję samodzielnego montażu w domu
  • atrakcyjną cenę

Główną zaletą szafek kuchennych z materiałów drewnopodobnych jest możliwość zakupu pełnego i stylowego zestawu mebli za stosunkowo niewielkie pieniądze. 

Meble drewniane do kuchni

Drewno doskonale sprawdza się w produkcji mebli zarówno do kuchni, jak i do całego domu. Jedną z kluczowych cech jest ich długowieczność. Drewniane szafki do kuchni, stoły i komody mogą pozostać z nami nawet na dziesiątki lat. Meble drewniane dobrze znoszą uszkodzenia, wytrzymują duży nacisk, a także mogą być odrestaurowywane. Warto dodać, że każda drewniana deska użyta do produkcji mebla ma swoje niepowtarzalne usłojenie. Ze względu na elegancki i indywidualny charakter meble z drewna to nie lada gratka dla miłośniczek i miłośników wyjątkowych aranżacji wnętrz.

Meble do kuchni – płyta czy drewno?

Meble do kuchni z płyty meblowej ze względu na skład, mogą być bardziej podatne na uszkodzenia. Łatwiej można niechcący zarysować ich powierzchnię lub narazić na działanie wilgoci. Dlatego warto wybierać na rynku wyłącznie solidne meble drewnopodobne do kuchni u zaufanego i sprawdzonego producenta.

Ostatecznie, wiele zależy od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na nowe meble kuchenne, gdyż drewniane mają zazwyczaj wyższą cenę niż wykonane z materiałów drewnopodobnych.

Meble z płyty MDF to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu i w każdej aranżacji. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych mebli do kuchni, to sprawdź nasze katalogi! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Stolkar produkujemy solidnej jakości szafki kuchenne, w cenach odpowiednich, na każdą kieszeń. Nasze meble kuchenne zdecydowanie wyróżniają się dobrą proporcją ceny do jakości. Już dziś możemy pomóc ci wybrać nowoczesne meble kuchenne.

reklama
0 Shares
You May Also Like
reklama