projektowanie-stron-internetowych

Nowoczesne projektowanie stron internetowych wg ekspertów ds. Marketingu

0 Shares
0
0
0
reklama

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony to niemalże konieczność dla firm, które chcą być postrzegane przez klientów jako rzetelna działalność. Dodatkowo jest to szansa na trafienie do szerszego grona odbiorców, co dla wielu jest kwestią niemalże priorytetową. Co to jest nowoczesna strona internetowa? Jakie dobre praktyki na stronach internetowych możemy wyróżnić? Jakie komponenty wchodzą w skład strony internetowej? Co powinniśmy wiedzieć o SEO? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co to jest nowoczesna strona internetowa?

Nowoczesne strony internetowe znacznie różnią się od tych, które tworzone były kilka lat temu. Nie tylko ciekawiej prezentują się pod względem wizualnym, ale również są bardziej praktyczne i przejrzyste. Przede wszystkim wyróżniają się minimalizmem i prostotą. Utrzymywane są z reguły w jednolitych barwach, jednocześnie widoczny jest wyraźny podział na kolor akcentujący i główny. Coraz częściej stosowane są przyciski CTA – ich głównym zadaniem jest nakierowanie odbiorców do określonego celu na danej stronie internetowej. Dodatkowo znacznie łatwiejsza jest nawigacja- użytkownik nie musi zastanawiać się, gdzie przejść, może płynnie podążać ścieżką starannie przygotowaną dzięki wcześniej wspomnianym przyciskom. Z reguły używa się języka korzyści- w ten sposób uwypuklamy usługi bądź produkty, aby użytkownik znał korzyści z zakupu. Popularne są ilustracje, materiały wideo, a także animacje. 

Jakie dobre praktyki na stronach internetowych możemy wyróżnić?

Posiadając własną stronę internetową warto zadbać o hierarchię i treści. Pozbądźmy się monotonii, jasno określmy główny cel istnienia danej witryny. Nie utrudniajmy zrozumienia tekstu poprzez wykorzystywanie wymyślnego słownictwa. Dobrą praktyką jest także przyspieszenie działania danej strony – dzięki temu użytkownicy z przyjemnością będą przeglądać nasze treści. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystywanie jakichkolwiek ikon, róbmy to z głową. Zwracajmy uwagę na ewentualne komunikaty zwrotne, a także stosujmy przyciski, które nie tylko będą wygodne w obsłudze, ale również wyróżnią się spośród pozostałych elementów.

Co powinniśmy wiedzieć o SEO?

Pozycjonowanie stron to nowoczesny sposób na to, aby dotrzeć do większej liczby klientów w sieci. Dzięki temu długotrwałemu procesowi jesteśmy w stanie zajmować możliwie najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwań, co często jest istotnym kwalifikatorem zaufania. Z praktycznego punktu widzenia SEO to wszystkie zabiegi, które dokonywane są na danej stronie i poza nią. Wykorzystywane są słowa kluczowe, czyli starannie przygotowane frazy, które odwzorowują gusta czytelników. Duży wpływ na wysoką pozycję strony ma szybkość jej ładowania, a także kod i struktura. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, aby zmaksymalizować swoje szanse na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. Do czynności wykonywanych poza stroną możemy zaliczyć m.in. link building. 

reklama
0 Shares
You May Also Like
reklama