Wyjazd po maturze? Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

0 Shares
0
0
0
reklama

Przygotowanie do matury oraz sam egzamin dojrzałości niewątpliwie jest czasem pełnym stresów i nerwów dla większości polskich uczniów. Nic w tym dziwnego – często wynik z egzaminów maturalnych wiążę się z dostaniem się na wymarzony kierunek studiów, a co za tym idzie jest ważnym momentem dla wszystkich osób, które chcą się dalej kształcić i uczyć. Odpowiednie przygotowanie się do matury zajmuje wiele miesięcy, dlatego też wielu maturzystów decyduje się odpocząć tuż po zakończonym cyklu egzaminów, tak aby się zregenerować i odzyskać choć część nadszarpniętych długą nauką zasobów oraz sił.

Gdzie wyjechać na odpoczynek? Najpopularniejsze kierunki wyjazdów maturzystów

Wśród najbardziej popularnych pomysłów na wypoczynek po maturach z pewnością prym wiodą dwa kierunki – w góry bądź nad morze. Niewątpliwie są to miejsca, w których można wypocząć, a przy okazji zobaczyć coś ciekawego. Wiele młodych osób niekoniecznie jednak chce wyjeżdżać na północ Polski nad morze na przełomie maja czy czerwca, biorąc przede wszystkim pod uwagę kapryśną jeszcze pogodę. Dlatego też wyjazd w górskie tereny, w tym do Zakopanego czy jego okolic wydaje się najbardziej lepszym pomysłem.

Zakopane – raj dla młodych osób

Zakopane od lat stanowi jeden z głównych punktów wycieczkowych, za którym przepadają przede wszystkim młode osoby, w tym właśnie maturzyści. Ma to związek z szerokim zapleczem kulturalnym i imprezowym, a także mnogością licznych atrakcji, takich jak termy, wesołe miasteczka, baseny czy muzea (niekoniecznie te związane ze sztuką). Na uwagę w Zakopanem zasługują między innymi muzeum poświęcone jednemu z najpopularniejszych skoczków narciarskich w Polsce, muzeum iluzji, domek do góry nogami czy papugarnia. Wielbiciele dobrej kuchni (tej tradycyjnej, góralskiej, ale i niekoniecznie) z pewnością zachwycą się lokalnymi potrawami. Polecana restauracja w Zakopanem to między innymi Góralski Browar, który od lat cieszy się dużym uznaniem wśród przyjezdnych. Zjeść i napić się czegoś dobrego można także w licznych małych punktach gastronomicznych i stoiskach na Krupówkach.

Czas na ruch!

Być w Zakopanem i nie wybrać się w góry to chyba grzech! Po licznych godzinach spędzonych nad książkami i testami maturalnymi większość młodych osób chętnie wybiera aktywność fizyczną jako formę spędzenia wolnego czasu. Tatry to prawdziwa gratka dla wielbicieli krótszych i dłuższych wędrówek. Na uwagę zasługuje oczywiście Morskie Oko, Dolina Chochołowska czy szlak na Giewont bądź Kopę Kondracką. Bardziej wymagające osoby z pewnością zachwycą się zdobyciem szczytu Grześ, Kasprowego Wierchu czy nawet Rysów.

Górska przyroda, spacery w otoczeniu zieleni, pikniki na trawie, lokalne specjały kuchni góralskiej na pewno pozwolą się zrelaksować każdemu młodemu człowiekowi – warto więc zaplanować wypoczynek po maturze w tych rejonach Polski i wybrać się całą ekipą przyjaciół w polskie Tatry!

reklama
0 Shares
You May Also Like
reklama